Covid-19 / Pandemi Tedbirlerimiz DETAYLAR

- NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ? -

Geniş açık hava avlu, teras ve bahçelerinde Kapadokya ile bütünleşir;

Deneyiminize doyamaz, "keşke daha fazla kalsaymışız" dersiniz!

Pahalı mobilyalar ve parlatılmış yüzey bir tesisin rahat ve konaklamaya değer olması için yeterli değildir. Vitrin arkası da en az önü kadar özenli ve iyi düşünülmüş olmalıdır.

Konseptimiz, yapılar henüz tasarım aşamasındayken olgunlaştı. Yörenin doğal ve kültürel dokusunu, yaşamını yansıtan, aynı zamanda çağdaş konfordan ödün vermeyen bir çizgide gerçekleştirildi. Özgün dokuyu bozmadan çağdaş bir altyapı inşa etmek; aslında projenin en zorlu kısmı da bu oldu. Yüzlerce yıllık kemerli bina cepheleri aslına uygun şekilde restore edildi. Kemerli girişlerin ardındaki kaya oyma mekanlar konfora yönelik yeniden dizayn edildi. Odaların her köşesi özel yapım ahşap işleri, antika mobilyalar, yöresel el dokuması halılar ve geleneksel sanat eserleriyle dekore edildi.

Ortaya çıkan sonuç bizler için gurur kaynağı, ancak köyün kültürel dokusu da bir o kadar etkileyici. Eşine az rastlanır bir yer Mustafapaşa. Betonun girmediği yegane yerleşimlerden ve özgün mimarisiyle devlet koruması altında. Göz alıcı, nakış gibi işlenmiş kemerli cepheler ve devasa kaya yerleşimler sizi yüzyıllar öncesine götürüyor.

CAPPADOCIA ESTATES HOTEL’İ SEÇMELİSİNİZ, ÇÜNKÜ;

Otelimizi restore ederken çok araştırdık. Kapadokya'ya gelen ziyaretçileri mutsuz eden kriterleri otelimizden eledik.

- DAR, HAVASIZ, ORTAK KORİDORLAR YOK - Tüm odalar ve suitler bahçe, teras veya avluya açılır.
Hepsinin önünde kendilerine ait açık hava balkon veya verandası vardır, ya da geniş teraslara açılırlar.
Hangi odadan çıkarsanız çıkın hemen açık hava ile buluşursunuz.

- RUTUBET YOK - Otelimiz için mekan seçerken özellikle nem geçirmeyen, yoğun bir kaya kütlesi içinde olmasına dikkat ettik. Bu sayede, “mağara odalarda rutubet normaldir” diye bilinen klişenin aksine odalarımızda rutubet yoktur.

- UYURKEN TOZ OLMAZSINIZ - İç mekanlarda ve odalarda nem olmadığı için tavandan toz toprak ve kaya parçacıkları koparak siz uyurken üzerinize düşmez.

- SÜREKLİ SICAK SU VE GÜVENİLİR ISITMA VARDIR - Kapadokyanın sert iklimini ve dağınık mimarisini göz önünde bulundurarak birden fazla kalorifer kazanına yatırım yaptık. Bu sayede banyolarda basınçlı kesintisiz sıcak su ve ısıtma güvenilirdir.

- GÜÇLÜ JENERATÖR VARDIR - Bölgede sık sık olabilen elektrik kesintilerine karşı güçlü ve günlerce elektrik sağlayabilecek bir jeneratör vardır. Elektrik kesildiği için sıcak su ve ısıtmadan mahrum kalmaz, karanlıkta dolaşmak zorunda kalmazsınız.

- ÇÖKMÜŞ VE YAYI ÇIKMIŞ YATAKLAR YOKTUR - “Otel tipi” mobilya kullanmadık. Bunun yerine, kaliteli ve üst sınıf, omurgayı destekleyen, dinlenmenize olanak sağlayan yataklar ve döşekler kullandık.

- LEKELİ YASTIKLAR VE DÖŞEK YOKTUR - Yatak, yorgan ve yastıklarınız kirli veya lekeli değildir. Üst kalite pamuk kılıflarının altında, özel bir kaplama ile yapılmış, sıvı geçirmeyen koruyucu alezleri vardır. Düzenli olarak değiştirilip yıkanırlar. Bu yatak, yorgan ve döşeklerin tertemiz olarak sizlere sunulmasını sağlar.

- MAĞARA ODALARIN TÜMÜNDE PENCERE VARDIR, İÇERİ GÜNIŞIĞI GİRER - Mağara odada pencere olmaz diye yanlış bilinenin aksine tüm mağara odalarımızda pencere vardır, içeri gün ışığı girer. Konaklarımızda pencere olmayan mekanları “kiralanabilir” misafir odası olarak kullanmak yerine eskiden de olduğu gibi depolama alanları olarak kullandık.

- SESSİZ VE HUZURLUDUR - Mustafapaşa’nın sessiz sokaklarından birinde yer alırız. Huzurlu ve gürültüden uzaktır. Güneş doğarken bahçeye çıktığınızda kuş seslerini dinlersiniz.

- CAPPADOCIA ESTATES ÖZEL BİR OTELDİR - Kapadokya Estates Otel, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen “Özel Konaklama Tesisi” lisansına sahiptir. Bu, katı kriterleri karşılayan ve bunlara uyan sıra dışı, tarihi ve zarif mülkler için oluşturulmuş benzersiz bir kategoridir. Türkiye'deki 14.000'den fazla otelin sadece% 4'ü bu lisansla onurlandırılmıştır.

- DÖRT DUVAR ARASINA SIKIŞMAMIŞTIR. - Pek çok diğer “butik mağara” otelin aksine dört duvar arasına sıkışmamıştır. Ferah bahçeleri, terasları ve salonlarında rahatça istirahat edip, Kapadokya’nın keyfini çıkartırsınız.
Merak etmeyin, otelimizde yeterince açık alan vardır ve kalabalık olma ihtimali yoktur.

- CAPPADOCIA ESTATES EŞSİZ BIR VAHADIR. - Bahçemiz ve peyzajımız ile gurur duyarız. İşe tersinden başladık. Hep en son ele alınan bahçe ve peyzaj konusunu öncelik olarak kabul ettik. Restorasyona başlamadan ilk iş olarak İç Anadolu iklimine ayak uyduracak envai çeşit ağaç ve bitkiyi tüm bahçe ve teraslarımıza diktik. Dört mevsimde de masmavi gökyüzü ve yemyeşil ağaçların dansını izlemeye doyamazsınız.

- OTOPARKIMIZ VARDIR - Kendimize ait tapulu otopark alanımız vardır. Arabanızı nereye park edeceğiniz konusunda endişelenmezsiniz.

- TÜRKİYE’NİN YEGANE KÖY ÜNİVERSİTESİNE KOMŞUYUZ. - Evet, evet yanlış okumadınız. Türkiye’de bir köy yerleşiminde bulunan yegane üniversiteye, Kapadokya Üniversitesine komşuyuz. Bunu daha da cazip kılan ise üniversitenin tarihçesi ve Halikarnas Balıkçısının babası Mehmet Şakir Paşa tarafından 19. yy’da medrese olarak yaptırılmış olmasıdır.

- İSTİKRARLI VE GÜVENİLİR SERVİS ALIRSINIZ. - Personelimiz yıllardır bizimle çalışmaktadır. Güvenilir ve misafirperverlerdir. Otele kendi evleri gibi özenir, otel misafirlerini de kendi kişisel misafirleri gibi görüp ağırlarlar.

- YEDİKLERİNİZİN KALİTESİNE GÜVENEBİLİRSİNİZ. - Yiyecek içecek alışverişimizi gününde yaparız. Size taptaze ve kaliteli ürünleri sunarız.

- KAPADOKYA TECRÜBESİ YAŞARSINIZ - Köyümüz kitle turizmine teslim olmamıştır. İçinde bulunan her hanenin, her mağaranın otele ve niteliksiz pansiyonlara dönüştüğü beldelerden değildir. Hayatı, doğal kültürel ve sosyal dokuyu olduğu gibi deneyimlersiniz.