Covid-19 / Pandemi Tedbirlerimiz DETAYLAR

- KAPADOKYA VE BİZ -

Kızgın yanardağların öfkesi olan lavlar, tarihte iz bırakmak istercesine önce küle, sonra tüfe dönüşerek yıllar içinde erozyonlarla evrilmiş ve dağların milyonlarca yıllık öfkesini bir tabiat mucizesine dönüştürmüştür. Doğanın mucizesine dokunan hünerli insan eli ise, bu muhteşem mirası zaman içinde kiliselere, ibadethanelere ve evlere çevirerek, Kapadokya’yı büyülü bir şehir haline getirmiştir.

Taş Devrinden bu yana yerleşim merkezi olan Kapadokya, Anadolu medeniyetlerinin bir çoğuna ev sahipliği yapmış, farklı dinlere sığınak olmuş ve 6 Aralık 1985 tarihinde Unesco Dünya Mirası listesine girmeyi başarmıştır.

Bir tabiat mucizesi olan Kapadokya’nın gizemli kültür ve tarihini keşfetmek için gelen siz değerli misafirlerimize, yörenin doğal kültürel yaşamını yansıtan, aynı zamanda çağdaş konfordan ödün vermeyen bir deneyim tasarladık.

İşte böylesi özel ve büyülü bir atmosferde yapacağınız tatilde her anınızın çok özel, her anınızın da unutulmaz olması ve “Kapadokya Rüyası”na kesintisiz devam edebilmeniz için, her detayı proje aşamasından itibaren tasarlamaya başladık.

Kapadokya’nın mistik ve özgün yapılarından biri olan otelimizi, yapının doğasını koruyarak inşa etmenin zorlayıcı şartlarına rağmen çağdaş bir altyapı ile yeniledik. Otelin yüzyıllık kemerli cephelerini ve girişlerin arkasındaki kaya oyma alanları konforlu birer mekana dönüştürdük.

Gerçek bir Kapadokya deneyimi yaşatmasını hayal ettiğimiz odalarımızı – eski sahiplerinin kültürel anlayışına sahip çıkarak – yörenin özel yapım ahşap ürünleri, el dokuması halılar, antika mobilyalar ve geleneksel sanat eserleri ile dekore ettik.

Sonunda ortaya çıkan sonucun size gerçek bir Kapadokya deneyimi yaşatacak özel bir tatil olacağına inanıyoruz.

Cappadocia Estates Hotel özel bir oteldir ve
“Özel Konaklama Tesisi” belgesi taşır.
Bu seçkin ve özel belge:
-T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından detaylı bir teftişin sonunda, ancak koşulları yerine getiren otellere verilir, ve otelin hizmetlerinin devamı açısından da denetlenir.
-Ülke turizmine katkı sağlayan, mimari özgünlük, tarihi değer, doğaya ait özellik, kültürü yansıtan yapı, tefriş ve dekorasyon özelliklerine sahip işletmelere verilir.
Türkiye’de bulunan 14,000’den fazla otelin sadece %4 gibi çok ufak bir kısmı bu belgeyi taşımaya hak kazanmıştır.